جدول زن

دستگاه پرس خشک۲

۱۵ مهر

انواع جداول بتنی و نحوه تولید آنها در کشور ما را میتوان در چهار دسته عمده طبقه بندی کرد:

یک: ساده ترین و ابتدایی ترین روش تولید جدول بتنی، تولید به صورت قالب های درجاریز است به این صورت که بتن با اسلامپ معمولی داخل قالب ریخته شده و پس از ویبره زدن وارد فاز کیورینگ میشود. این جداول چه از نظر ظاهر و چه کیفیت در پایین ترین سطح بوده و تقریبا منسوخ شده هستند.

دو: این دسته جداول تولید شده توسط دستگاههای جدول زن تخمگذار هستند، به این صورت که بتن با دانه بندی نسبتا ریز و اسلامپ صفر توسط دستگاه تحت ویبره و فشارکم قرار گرفته و جداول درجا روی زمین تولید میشوند. به علت پایین بودن قدرت پرس این دستگاهها، کیفیت جداول نسبتا پایین بوده و جداول این نوع از دستگاهها مورد تایید شهرداری ها نبوده و در حال منسوخ شدن هستند.

سه:  این دسته جداول تولید شده توسط دستگاههای جدول زن پرسی ثابت هستند. دستگاهها روی فونداسیون به صورت ثابت نصب میشوند. بتن با اسلامپ صفر در بچینگ متصل به دستگاه تولید شده و با انتقال درون قالب تحت ویبره و پرس بسیار قوی قرارمیگیرد. جداول روی پالت های چوبی پرس میشوند و به صورت اتومات توسط همین پالت ها به انتهای خط تولید هدایت و به اتاق کیورینگ منتقل میشوند. جداول تولید از ظاهر نسبتا صاف و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

چهار: جداول تولید شده با تکنولوژی وت پرس. بتن با اسلامپ بالا وارد قالب هایی با فیلترمیشود. تحت فشار آب اضافی بتن ازفیلترها خارج شده و جدول تولید شده وارد مرحله کیورینگ میشود. جداول تولید شده هم از نظر ظاهری و هم به لحاظ کیفیت در بالاترین سطح هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *